Menu
Your Cart

Kā tīrīt čuguna pannu

 

Čuguna tīrīšana un garšošana var būt biedējoša. Pastāv izplatīts nepareizs uzskats, ka čuguns ir smalks un viegli sabojājams. Realitāte nevarētu būt tālāk no patiesības. Gadsimtiem ilgi cilvēki ir gatavojuši ēdienu ar čugunu. Tā izturība un lietderība ir padarījusi to par galveno virtuvēs visā pasaulē, sākot no tradicionālās Āzijas gatavošanas kultūras līdz Ņujorkas steiku restorāniem. Kad iemācīsities šīs vienkāršās darbības, kā iztīrīt čuguna pannu vai čuguna katlu, būsiet gatavs ķerties pie jebkura ēdiena vai nekārtības!

Pieci vienkārši soļi čuguna tīrīšanai

Noslaukiet to:Kad panna/katls ir atdzisis un sasniegusi pieskaršanai piemērotu temperatūru, noslaukiet tās iekšpusi, lai noņemtu eļļas vai pārtikas paliekas. Čuguna tīrīšana, kamēr tas vēl ir silts, samazinās pannas tīrīšanas laiku un pūles, kā arī palīdzēs novērst pārtikas pielipšanu. Ja varat tos notīrīt, vienkārši noslaukot, apstājieties. Neliels eļļas daudzums pēc tīrīšanas nav problēma. Faktiski, lai panna/katls/šķīvis neizžūtu, ir svarīga ilgstošas ​​apkopes sastāvdaļa. Pārmērīga čuguna pannas tīrīšana nav nepieciešama, un tā tikai sabojās tās eļļošanu. Daudziem ēdieniem tas būs vienīgais nepieciešamais tīrīšanas posms. Ja pagatavoto ēdienu nevarat notīrīt vai traukam ir īpaši spēcīga garša,
Notīriet to: pēc iepriekšējas tīrīšanas nomazgājiet ar siltu ūdeni un maigām trauku ziepēm. Ja jūsu traukam nepieciešama agresīvāka tīrīšana, pirms mazgāšanas izmantojiet rupjo sāli vai plastmasas tīrīšanas birsti, lai noņemtu pielipušos ēdienus. Ir svarīgi neizmantot neko pārāk agresīvu, piemēram, tērauda stiepli, sūkļus vai citas abrazīvas tīrīšanas metodes, jo tās nomazgās jūsu garšvielas. Īpaši grūti tīrāmiem ēdieniem piepildiet pannu/katlu līdz pusei ar ūdeni un uzkarsējiet to virs plīts. Ūdenim uzsilstot, lipīgajiem pārtikas atlikumiem vajadzētu kļūt mīkstākiem un vieglāk noņemamiem. Pēc tam, kad ūdens ir gandrīz uzvārījies, izlejiet to no katla un noslaukiet iekšpusi ar drānu, lai noņemtu pārtikas daļiņas.
Izžāvējiet:Ir svarīgi nekavējoties pēc tīrīšanas izskalot un nosusināt čuguna pannu/podu/šķīvi. Mēs iesakām izmantot drānu bez plūksnām. NEKAD neļaujiet čugunam izžūt gaisā, jo tas var izraisīt rūsas veidošanos. Tas ir īpaši svarīgi, ja esat tikko lietojis ziepes. Nākamajā darbībā izšķiroša nozīme būs trauka atkārtotai samitrināšanai ar eļļu.
Uzkarsē to: Novietojiet tīru čuguna katlu uz lēnas uguns 5-10 minūtes. Tas noņems lieko mitrumu, kas uz tā paliek pēc tam, kad to noslaukāt ar dvieli. Tas vēl vairāk veicina metāla poru atvēršanos. Pannu/katlu/šķīvi noņem no uguns, pēc tam, kad viss ūdens ir iztvaikojis, pannas iekšpusē ielej pustējkaroti eļļas un ar lupatiņu izklāj pa virsmu. Vīnogu kauliņu eļļa, rapšu eļļa, augu eļļa vai citas augu eļļas veiks lielisku darbu. Noteikti noņemiet lieko eļļu, atstājot virsmu gandrīz sausu pēc noslaukšanas ar atsevišķu drānu.
Uzglabājiet to uzmanīgi:Regulārai lietošanai uzglabājiet čuguna traukus vēsā, tumšā, sausā vietā vai uz plīts. Ja jums ir vairākas čuguna pannas, ilgstoši nelieciet tās vienu uz otras, jo tas var sabojāt garšvielas. Mēs arī iesakām tos lepni pakārt pie virtuves sienām!

Lietas, ko nekad nevajadzētu darīt, tīrot Hosse čuguna pannu

Jūs izmantojat abrazīvu tīrīšanas metodi, piemēram, tērauda sūkli:  tas samazinās vai likvidēs eļļošanu.
Čuguna pannas/katla/šķīvja mērcēšana izlietnē:  tas galu galā novedīs pie sarūsējušiem virtuves piederumiem.
Jūs ievietojat traukus trauku mazgājamajā mašīnā:  pārmērīga mitruma iedarbība atkal izraisīs rūsu. Turklāt trauku mazgājamā mašīna noņems taukus, kuru noņemšanai tik ilgi strādājāt.

 

Cik tīrs ir pārāk tīrs?

Daudzi jauni čuguna lietotāji mēdz tīrīt savus čuguna traukus tāpat kā citus traukus un traukus, kas nav dzelzs. Lai gan ir svarīgi notīrīt pagatavoto pārtiku un nevēlamos spēcīgus aromātus, pārmērīga čuguna tīrīšana var izžūt virsmu vai noņemt eļļas. Eļļa ir pārklājums, kas aizsargā jūsu pannu/katlu/šķīvi un padara to nelipīgu. Agresīva gružu noņemšana no apakšas var noņemt jūsu aizsargājošo garšvielu. Turklāt dzelzs ir porains materiāls. Tāpat kā citi poraini materiāli, piemēram, koks, jūs vēlaties uzturēt veselīgu mitruma daudzumu, šajā gadījumā no eļļas.

Vai ir pareizi izmantot ziepes čuguna tīrīšanai?

Iespējams, ka čuguna entuziastu vidū nav strīdīgāka jautājuma kā par čuguna mazgāšanu ar ziepēm. Lai gan daudzi teiks, ka uz čuguna pannas nekad nav ieteicams lietot ziepes, patiesībā tas tā nav. Lai gan bieži vien nav nepieciešams tīrīt pannu ar ziepēm, ja pietiek ar vienkāršu noslaucīšanu, neliela daudzuma trauku ziepju izmantošana ir pilnīgi pieņemama.

Mīts par ziepju nelietošanu ar čugunu rodas no pārpratuma par eļļošanu/garšvielām. Lai gan ziepes attaukos jūsu virtuves traukus un pirms uzglabāšanas jums vajadzēs atkārtoti ieeļļot pannu, katlu vai šķīvi, tās neizņems garšvielas.

 

Kas ir eļļošana/garšvielas?

"Kalšana" ir termins, kas visiem asociējas ar čugunu. Ir daudz mītu, kas ap šo vārdu, kā arī pārpratumi par to, ko tieši šis termins nozīmē. Vienkārši sakot, čuguna garšvielas ir polimerizētas eļļas, kas tiek žāvētas un sacietējušas karstumā un veido plānu aizsargkārtu uz jūsu čuguna virtuves traukiem. Šis slānis aizsargā pannu, katlu vai šķīvi no rūsas un ir dabiska, netoksiska barjera starp tiem un jūsu pārtiku. Tā kā čuguns pēc būtības ir porains, eļļa aizpilda poras pirms sacietēšanas polimerizācijas laikā, piešķirot jūsu Hosse virtuves traukiem stikla gludu virsmu.

Garšvielas ir kaut kas tāds, kas laika gaitā tiek veidots un pilnveidots, kopīgi lietojot un gatavojot. Ikreiz, kad uzkarsējat pannu, katlu vai režģi, lai apceptu steiku un dažus dārzeņus vai ceptu kukurūzas maizi, jūs sniedzat savu ieguldījumu sava čuguna garšvielām.
Ja nejauši noņemat garšvielas ar marinētiem ēdieniem vai vēlaties virsmai pievienot pilnu papildu garšvielu slāni, skatiet mūsu čuguna garšvielu ceļvedi.

premahvane-na-ryjda-ot-chugunen-tigan-hosse-kitchen-bg-1

 

 

 Kā noņemt rūsu no čuguna

 Saskaroties ar gaisu vai mitrumu, gludeklis dabiski rūsē. Šis savienojums, kas pazīstams arī kā dzelzs oksīds, ir oksidācijas rezultāts, kas rodas, kad dzelzs nonāk saskarē ar skābekli. Tā ir dabiska reakcija, no kuras mēs vienmēr vēlamies izvairīties, lietojot virtuves traukus. Labākās profilakses metodes ir veikt iepriekš aprakstītās tīrīšanas darbības. Uzturot stingru polimerizētu garšvielu pārklājumu, kā arī vieglu eļļas bāzi, gandrīz visos gadījumos tiks novērsta rūsa.

 Ja uz pannas/katla/šķīvja atrodat rūsu ūdens pilienu, bojātu garšvielu vai nakts mērcēšanas rezultātā, vispirms mēģiniet to noņemt ar eļļotu drānu. Ja rūsa izrādās būtiskāka un to nevar noņemt ar šo metodi, ir pienācis laiks izmantot abrazīvu sūkli vai stiepli. Citas efektīvas metodes ietver berzēšanu ar rupjo galda sāli un augu eļļu, izmantojot uz pusēm sagrieztu kartupeli. Pēc rūsas noņemšanas un pannas mazgāšanas ievērojiet mūsu norādījumus par čuguna atkārtotu piesātināšanu.

Labākās čuguna uzglabāšanas metodes

Kad esat pabeidzis čuguna pannas tīrīšanu vai garšvielu pievienošanu, jums būs jādomā, kur un kā to uzglabāt. Labākā vieta Hosse pannas, katla vai sildvirsmas glabāšanai ir tieši uz plīts, kas ir gatava lietošanai nākamajā dienā. Tiem, kas dod priekšroku glabāt traukus, lai tie neaizietu, ir jāizvairās no vietām ar lielu mitruma daudzumu, piemēram, pie izlietnes vai trauku mazgājamās mašīnas. Parasti labākā vieta būtu slēgtā skapī vai skapī. Izvairieties no ieraduma likt pannas vienu uz otras, jo tas var sabojāt garšvielas. Vēl viens lielisks veids, kā uzglabāt čuguna pannu, ir pakārt to zem skapja vai pie sienas, parādot unikālo Hosse dizainu.